Wishmaster

IndeksFAQCalendarSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj


Share | 
 

 Wishmaster

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
MIESZKANIEC BERKLEY
MIESZKANIEC BERKLEY
avatar


PisanieTemat: Wishmaster   Pią Paź 02, 2015 11:44 pm


W I S H M A S T E R
_____________________
Tom 1✧ A ✧
A zacząłem to wszystko w ogóle nie sprawdzając, czy mi się to opłaci. Czy jest tego warte.

✧ B ✧
Boże, byłbym koszmarnym mężem. Nagłe odejście mojej żony zauważyłbym dopiero wtedy, kiedy góra brudnych naczyń w zlewie od kilkunastu tygodni nie malałaby...

✧ C ✧
Charakter
Ethan to raczej spokojny chłopak – stara się nie działać pod wpływem impulsu tak długo, jak od prędkości jego decyzji nie zależy jego życie. Jego albo jego najbliższych. Ale ten spokój wcale nie sprawia, że wszystkie jego decyzje zawsze są dobre. Wręcz przydałby się jakiś złoty środek, bo zbyt długo wałkowana sprawa zaczyna być w końcu widziana spod tak wielu kątów, że traci swój pierwotny kształt i zajmuje zbyt wiele miejsca w głowie. A jemu zdarza się to już za zbyt często – od zawsze czuje potrzebę rozpatrywania rzeczy pod kątem nie rzadko głębszym niż to konieczne i chce nadawać im inne, piękniejsze nazwy, malować w ciekawszych kształtach i ostatecznie przywłaszczać sobie w formie fantastyczniejszej, niż wyjściowo dostawał od szarej rzeczywistości. Od zawsze chce oczyszczać z brudu tego miasta wszystko, co go otacza. Miejsca, zwierzęta, małe bibeloty, ludzi...
Stara się być na co dzień pogodną osobą, choć daleko mu z tym do optymisty i typowego wesołka. Jest raczej stoikiem... chyba nadal ogarniętym odrobiną nadziei stoikiem, który stara się trzymać emocje na wodzy zarówno w chwilach swojego zwycięstwa jak i upadku. Ale jest mu bardzo trudno, zwłaszcza, że w świetle wszystkiego, co zdążył przeczytać w dziesiątkach słowników, całym swoim wnętrzem odpowiada opisowi „romantyka” - niezależnie jak wielką słabość kryło w sobie to średniej długości słowo. Chłopak, czy tego chce czy nie, jest gąbką emocjonalną, która nasiąka innymi ludźmi, którzy składają mu ciężar swoich problemów na barki i choćby utrzymywał, że spływa to po nim jak po kaczce, to tak naprawdę dopiero po tygodniu cienie pod jego oczami pociemnieją i wyciągnął się na policzki tak mocno, że nietrudnym jest zgadnąć, że nie przesypia kolejnej z rzędu nocy.
Nie mówi za dużo póki nie pozna kogoś lepiej. Nie dlatego, że wstydzi się siebie, ale dlatego, że nie chce się do nikogo przyzwyczajać – w tym mieście życie jest tak niestałe, że przywodzi na myśl liść na morzu pochłoniętym sztormem. Jeśli liść potrafił się dobrze zakręcić, może nawet odbić się od niebezpiecznej powierzchni i polecieć na spokojniejszy obszar, ale póki nie trafi na inny ląd, to z każdym rokiem coraz ciężej jest Ethanowi zakładać, że ktokolwiek zostanie z nim do tego idyllicznego „końca”.
Na jego oczach perspektywy zaczęły roztapiać mu się w palcach, a on nadal dzielnie udaje, że wszystko jest w porządku, ogarnięty nieomal do szaleństwa potrzebą opieki nad siostrą i wzięciem odpowiedzialności za to jak oboje skończyli.

✧ D ✧
Data urodzenia i wiek
25.04.1993 r.
Urodził się pewnego całkiem zwyczajnego i całkiem ciepłego jak na tę porę roku popołudnia. To była końcówka Kwietnia 1993 roku, w okolicach godziny 14:45 – choć wszyscy przyznawali, że miało to miejsce kilka minut wcześniej, ale pielęgniarka spóźniła się z dokładnym zanotowaniem, bo musiała powstrzymać atak serdecznego śmiechu. Nie, to nie z powodu tego, że był brzydkim dzieckiem, ale okazało się, że dziwnie się w mamusinym brzuchu ułożył i tuż obok jego głowy na świat pierwsza wyszła jego prawa ręka – utarło się, że wyszedł z mamy „na Hitlera”.
W tym roku kończy 22 lata.

Dodatkowe
ma nieco szorstkie opuszki palców,
musi się umyć co najmniej dwa razy dziennie, w przeciwnym wypadku przeżywa psychiczne katusze,
jest pozbawiony daru do gotowania, notorycznie przesadza z przyprawami, to prawdziwy cud, że nauczył się odpowiednio słodzić sobie herbatę,
mimo że nigdy dotąd nie poczuł do żadnej z kobiet ani miłości, ani fizycznego pociągu, to zaciekle broni ich honoru i walczy jak lew z każdym, kto w jego obecności źle je traktuje.

✧ E ✧
Ewidentnie obydwoje trochę się na sobie zawiedliśmy, co Claudio? Ty nigdy nie podejrzewałaś, że mogę zrobić coś tak wyjątkowo głupiego, a ja nigdy nie podejrzewałem, że ty możesz tak wiele znieść. Choć zawód płynący z mojej strony nadal wraca jak bumerang i po raz kolejny dostaje nim w twarz. Tłumaczenie się, że 'byłem tylko dzieckiem' nie pomaga już od jakiś trzech lat – jak ja mogłem do tego wszystkiego dopuścić?

✧ F ✧
Fobie
pozwala się dotykać niewielkiej grupie ludzi, po bliższych kontaktach z kimś nieznajomym czuje się brudny. I nie chodzi tu tylko o kwestie seksu, ale nawet najzwyklejsze uściśniecie dłoni wywołuje w nim drgawki,
pozostawiony w samotności na zbyt długi czas ma stany lękowe – głównie dlatego ucieka do wirtualnej rzeczywistości i zajmuje nią sobie cały wolny czas, kiedy skazany jest na ślęczenie gdzieś sam ze sobą,
czasem boi się tego, co siedzi mu w głowie.

✧ G ✧
Grupa
Cywil
Ethan, to najzwyklejszy Cywil, przypuszczalnie bez specjalnie dużych perspektyw, który z teoretycznego punktu widzenia powinien mieć największy wachlarz wyboru, bo nie jest uciśniony ani przez potrzebę czynienia dobra i pilnowania porządku jak Policja i Rząd, ani też potrzebę pilnowania swojego tyłka i szybkiego sukcesu, jak w Półświatku.
Możliwe nawet, że faktycznie jest w jakimś czyśćcu, z którego miło byłoby wybrać swoją stronę. Choć z pistoletem przystawionym do skroni to bardzo niewygodne.

✧ H ✧
Historia
Historia...? Może kiedyś.

✧ I ✧
Imię & nazwisko
Ethan (Wishmaster) Bishop
Konkretnie Ethan David Bishop. Drugie imię, wedle rodzinnej tradycji, odziedziczył po ojcu tak, jak jego siostra swoje po matce, ale nie szczególnie się tym chwali. Właściwie to nawet nie szczególnie chce o tym pamiętać.
Wishmaster - ten pseudonim nie niesie za sobą długiej historii ani szczególnie głębokiego przesłania. To spuścizna po pierwszej grze MMO, w której tak nazwał swoją postać. Kto by pomyślał, że 45 lvl'owy Asasyn zmieni się w dobierającego ludziom do sprzętu hakera? Choć nierzadko Ethan zasłania swój wybór powodami widzenia siebie jako kogoś, kto kiedyś wreszcie będzie mógł zrobić w Sieci wszystko. Spełnić każde życzenie.

✧ J ✧
Jak zrobić żurawia z papieru? Ponoć zrobienie ich okrągły tysiąc daje ich twórcy szczęście. Nie potrafię robić żurawi, ale całkiem nieźle wychodzą mi łódeczki. Siostro, pomożesz mi zrobić tysiąc maleńkich łódeczek i puścić je na jeziorze? Jestem gotów podzielić się z Tobą takim szczęściem.

✧ K ✧
Kiedyś, kiedy nie zdarzało mi się myśleć o miłości ani tym bardziej stwarzać jej górnolotnej definicji - po prostu myślałem, że pewnego dnia znajdę na nią właściwe słowa i będą zadziwiająco proste.

✧ L ✧
Lubię myśleć, że zmieniłem się w swego rodzaju ćpuna, uzależnionego od osoby i od dawki adrenaliny, jaką niesie za sobą robienie rzeczy zakazanych.

✧ M ✧
Miłość i romans dawały prestiż bycia dojrzałym, były swoistym uściskiem dłoni prezesa, witającego w koszmarnym świecie dorosłych - kazały nagle opiekować się drugą osobą jednocześnie nie mogąc samemu bez niej funkcjonować; a to bardzo duża dawka odpowiedzialności, na którą nie byłem gotowy.

✧ N ✧
Nigdy nie chciałem być gówniarzem, który czuł potrzebę udowadniania ludziom czegokolwiek.

✧ O ✧
Orientacja seksualna
Homoseksualny
To bardzo kłopotliwa sprawa. Na tyle kłopotliwa, żeby stać się największym i najwcześniej rozpoczętym kłamstwem w jego życiu. Ethan prędzej przyzna, że pociągają go drzewa niż inni mężczyźni.

✧ P ✧
Powiedziałaś, siostro, że chciałaś, abym zawsze był dzieckiem i nie wiem gdzie mam zacząć i gdzie skończyć przepraszając Cię za to, że już nim nie jestem. Że uciąłem swoją niewinność jak nożem, a ochłapy rzuciłem do porozrywania psom.

✧ R ✧
Ranga
Mieszkaniec
Tylko i wyłącznie. Albo i aż. Zależy jak i kto na to patrzy. Po raz kolejny nasuwa się myśl o mnogości perspektyw, których za pewne nie wykorzysta i skończy w jakimś ciemnym i zimnym... no dobrze, dość już tych myśli. W końcu jest jeszcze młody, nikt mu nie broni dopiero zacząć. Tak po prostu, od zera.

✧ S ✧
Słabe strony
ma trudność z proszeniem o pomoc. Jest tak dumny, że zawsze musi załatwić wszystko sam, a kiedy zaczyna widzieć, że nie daje sobie rady jest już za późno,
wobec płci pięknej zachowuje się jak blaszany rycerz, odpowiednio zorientowana na jego naiwność kobieta, może okręcić go sobie wokół palca z dziecinną łatwością – zawsze pospieszy jej na ratunek, zawsze wysłucha jeśli będzie tego potrzebowała, zawsze pomoże jej z rzeczą, z którą sobie na radzi. Pieprzone zawsze.
choć wcale tego nie chce jest bardzo empatyczny, bardzo często dochodzi do sytuacji, w których jego decyzje są zacienione myśleniem o innych, których dotyczą i nierzadko kończy się na tym, że podejmuje je wbrew swojej naturze, a potem gnije od środka przez ich moralne następstwa.

Statystyki:
• Celowanie - 5
• Siła - 5
• Kondycja - 6
• Inteligencja - 7
• Wytrzymałość - 5
• Zręczność - 6
• Walka wręcz – 5

Stosunki rodzinne:
✘ Louise Bishop → Matka. Umarła w wieku 28 lat, jakieś pół roku po urodzeniu Ethana, z powodu powikłań poporodowych. Chłopak nie pamięta jej zbyt dobrze i od zawsze mógł obserwować jej twarz tylko na starych zdjęciach, które ojciec trzymał wepchnięte do pudła na buty pod łóżkiem.
✘ David Bishop → Ojciec. Ma obecnie 52 lata i od 11-stu siedzi w więzieniu za współpracę z SOA. Dokładnie od momentu, w którym ktoś doniósł na niego policji i brygada mężczyzn w uniformach nie znalazła w jego domu prawie 5 kilogramów amfetaminy. Była ona też w pudełku pod łóżkiem, w otoczeniu zdjęć jakiejś kobiety.
✘ Claudia Bishop → Starsza siostra. Ma obecnie 29 lat i pracuje jako prostytutka oraz tancerka, której zapierające dech w piersiach występy również zarezerwowane są tylko dla mężczyzn. To najcenniejsza osoba, jaką Ethan posiada i nigdy nie przyszło mu do głowy, żeby się za nią wstydzić.

✧ T ✧
To wszystko, co mnie otaczało i co miało należeć do tych dziwnych rzeczy z szuflady "itemów jakie należą do marzeń każdego, statystycznego człowieka" zdawało się pożerać mnie od środka. Do luksusów przyzwyczajało się najszybciej – i ani się człowiek obejrzy, a staje się własnością rzeczy, jakie posiadał.

✧ U ✧
Umiejętności:
bardzo szybko się uczy, jeśli ma się na myśli umiejętności informatyczne i elektroniczne. Bez problemu przyswaja języki programowania, dobiera do systemów operacyjnych i nałogowo łamie coraz lepsze zabezpieczenia komputerowe – przez to wszystko wyrobił w sobie manierę, według której lubi rozbierać wszystko na części i przyglądać się temu od środka: od długopisów rozpoczynając, przez potrawy idąc, a na programach kończąc,
jest bardzo szybki i zwinny - na co dzień mozolny jak znudzona jaszczurka, pod wpływem stresu i presji jego organizm dostaje zastrzyku adrenaliny i ciało wyciąga prędkości, o które sam by siebie nie posądził. Dodatkowo znacznie polepsza mu się refleks i... lepiej kłamie,
kiedy już choć odrobinę kogoś pozna, z każdym potrafi znaleźć wspólny język i zwykle nie ma problemów z pociągnięciem rozmowy o ile jemu samemu odpowiada, by ta dalej trwała.

Uzależnienia:
Musi skorzystać z komputera chociaż raz dziennie. Po prostu musi. Choruje na jakieś psychiczne przeświadczenie, że nie daj Bóg coś go ominie, coś przegapi, czegoś nie dokończy, nie wzmocni zabezpieczeń we własnym komputerze albo po prostu przeoczy jakąś okazję. Chociaż na 10 minut musi zajrzeć do swojego laptopa w przeciwnym wypadku po upłynięciu 24 godzin od ostatniej wizyty robi się opryskliwy jak dziecko. Pod tym względem jest kompletnie niereformowalny.

✧ W ✧
Wygląd zewnętrzny
Przede wszystkim należy zaznaczyć, że Ethan nie wygląda na swój wiek – różnica pomiędzy liczbą świeczek na torcie a ogólną wyceną zużycia jego organizmu zaczęła się powiększać po minięciu 13-stki. Dlatego nawet mimo, iż nie należy do osób ostentacyjnie niskich, to nietrudno byłoby mu wmówić komukolwiek, że nadal jest nastolatkiem.
Nie ma szczególnie umięśnionego ciała – nie uprawia sportów, w dzieciństwie miał anemię, zdarza mu się siedzieć całe dnie przy kompie i jest nerdem, więc próżno szukać u niego „sześciopaka”. Choć przez to, że niewiele je jest całkiem smukły. Podobne braki w szczególnie zdrowym i modnym wyglądzie tyczą się kolorytu jego skóry, który przy odpowiednim ustawieniu się względem słońca potrafi wręcz razić po oczach. To wszystko podczas pierwszego wrażenia upodabnia Ethana do wampira, a to przeświadczenie potęgują delikatne cienie pod jasnymi, brązowymi oczami i nieco ciemniejsza barwa wiecznie spierzchniętych albo lekko spękanych ust.
Choć może to zabrzmieć nieco dziwnie: raz jest brunetem a raz rudzielcem, wszystko zależy od słońca albo oświetlenia – ta przebrzydła „mutacja” która mutacją jako-tako nie jest, ma swoje źródła w jednym z impulsów w jego młodzieńczym okresie buntu, kiedy postanowił przefarbować się na rudo i ktoś mu powiedział, że odrastające włosy będą już z powrotem w ich naturalnym, brązowym kolorze. Cóż, nie były. Najwyraźniej tania farba musiała mocno wsiąknąć w cebulki i zainfekować je czymś o barwie bliżej niezidentyfikowanej, pozostawiając go z czupryną w kolorze zbrązowiałej, mocno zmatowiałej czerwieni.
Ma tendencje do rumienienia się, ale w jego przypadku nie jest to łagodna mgiełka, która wykwita na zadartym nosku i w chwilach mocniejszej pasji sięga nawet uszu. Jak zwykle Wish daleki jest od tej bajecznej wizji i to, co podczas mrozu wpełza na jego twarz, to ceglasto-czerwone wypieki, które są zgrają nieregularnych plam i plamek, i prosto z mostu zajmują całe policzki.
Jedyne, o co w całym swoim ciele najbardziej pedantycznie dba to dłonie. Ma słabość do szczupłych nadgarstków, nie cierpi obgryzania paznokci i skórek, dlatego sam się tego wystrzega. Bolączką dla niego są jedynie szorstkie końce palców, które to sam sobie zafundował godzinnym klepaniem w klawiaturę.

✧ Z ✧
Zainteresowania
Komputery i wszystko co z nimi związane – od najnowszych nowinek technicznych, przez elementy budulca, po wnętrze zarówno operacyjne jak i internetowe. Eksplorując Sieć czuje się jak ślizgający po kablach Kolumb i nic nie dawało mu jak dotąd takiej satysfakcji, co nauczenie się kolejnej rzeczy, która polepszyła poziom i skuteczność jego działania.
Jednak w momentach, kiedy odkleja twarz od monitora lubi smakować nowe piwa (najlepiej o jakiś zabawnych nazwach, jak „Pan tu nie stał” albo „Czarna dziura”) i kolekcjonuje ich kapsle na pamiątkę. Na swój sposób interesuje się też rysowaniem na tabletach graficznych i mimo, iż sam jest artystycznym beztalenciem, to potrafi godzinami oglądać filmiki ze speed painting'u i sam pokusił się nawet o kupno sobie niewielkiego tabletka. Kurzy się oczywiście w szufladzie.

Zawód
Z tym bywało różnie, dorabiał już w cukierni i kwiaciarni jako sprzedawca, w restauracji jako kelner, w hotelu jako bagażowy... nigdy nie miał jeszcze stałej pracy. Chociaż nie, może inaczej: nie miał jeszcze nigdy stałej i legalnej pracy – choć do układów z mafią jest mu niezwykle daleko. Chwilowo udało mu się jakimś koszmarnym i niebiańskim zarówno zrządzeniem losu podłapać robotę nie do końca wliczającą mu się do emerytury. Nielegalnie pracuje na hakerskich usługach u naczelnego Burdeltaty w Berkley. I nielegalność nie leży w samej naturze tego zajęcia, ale w tym, że nikt nie powinien o tym wiedzieć.


Ostatnio zmieniony przez Wishmaster dnia Pią Paź 09, 2015 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
PARZYSTOKOPYTNY
PARZYSTOKOPYTNY
avatar


PisanieTemat: Re: Wishmaster   Sob Paź 03, 2015 11:45 am

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wishmaster
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
When no one knows your name :: Postacie :: Akta postaci-