Wróż Maciej z Berkley!

IndeksFAQCalendarSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj


Share | 
 

 Wróż Maciej z Berkley!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
INFORMATOR
INFORMATOR
avatar


PisanieTemat: Wróż Maciej z Berkley!   Pią Paź 09, 2015 11:52 pm

Muzyka na wstęp.
- Otwórzcie swe umysły.  Znajdźcie chwilę w swym pędzocym do przodu kole fortuny, zwanym życiem i posłuchajcie! Oto przed wami wspaniały Saverio! Czym dzisiaj zaszczyci nas Mistrz? Jakie zagadki umysłu i losu rozwikła? Jakie wrota staną przed nami otworem? Tego dowiemy się już wkrótce!
Imię  & nazwisko: Simon Scarecrow
Data urodzenia & wiek: 1987 29 sierpnia.

Stosunki rodzinne: Rodzia Simona to dość bogaci ludzie, którzy posiadają sieć aptek. Są spokojnymi mieszkańcami, nie bawiącymi się w politykę czy też inne tego typu sprawy. Ta rodzina jest... A raczej byłaby przykładem dobrze prosperującej, najzwyklejszej komórki rodzinnej na świecie, gdyby nie Simon. Czarnowłosy nie ma rodzeństwa. Swojego czasu był dzieckiem idealnym, dobrze uczącym się i nie sprawiającym żadnych problemów. Gdy skończył osiemnaście lat, zaczęły się problemy. Najpierw zainteresowanie ezoteryką, magią, demonologią, wróżeniem itd. A później narkotykami, które pozwalały mu wejść w "trans". Wtedy rodzina go skreśliła, po dwóch latach użerania się z Simonem, wywalili go na ulicę. Tutaj zakończył się jego kontakt z jakimikolwiek członkami rodziny.  Simon wyjechał z  miasta. Wrócił po kilku latach znany jako Mistrz Saverio!
Orientacja seksualna: Hetero.
Zawód: Wróż, Astrolog, Jasnowidz, Znawca Run, Tarocista.

Grupa: Mieszkańcy

Ranga: Informator, jednak nie policyjny tylko "ogólny". Jeżeli ktoś wystarczająco dużo zapłaci, to dostanie informacje.


Wygląd zewnętrzny:  
Do stołu ustawionego centralnie przed kamerą, podszedł stosunkowo młody człowiek. Stanowczo widać było po nim pewnego rodzaju zmęczenie, dające wrażenie "osoby, która coś wie". Stół zastawiony był masą, najróżniejszego ustrojstwa, od tali kart tarota, kryształową kulę przez magiczne kamienie oraz runy po wahadełko i mapę. Za tym wszystkim zasiadł, groteskowo wyglądający osobnik.
Nad blatem stołu widać było oczywiście, tylko górną część ciała Simona. Zaczniemy przedstawienie jego wyglądu, od głowy, gdyż tak będzie najprościej. Na samym początku dostrzec można, czarne niczym smoła włosy, wręcz nienaturalnie czarne i lekko połyskujące, ścięte w dość nietypowy sposób.  Lewą stronę głowy ma bardzo krótko zgoloną, natomiast z prawej strony i z tyłu ma długie włosy. Zawsze czesze się w ten sam sposób, na prawą stronę i tył spięty w koński ogon. Wiele osób zarzuca mu farbowanie włosów, zawsze się wypiera, jednak coś w tym musi być. Potem wzrok osoby patrzącej przenosi się na twarz, zmęczoną, lekko zniszczoną, nie tyle wiekiem co "wiedzą" i dodatkami. Nad i pod lewym okiem Simon ma kolczyki, proste srebrne kulki, z prawiej strony na dolnej wardze srebrne kółko, o uszach już w ogóle ciężko mówić.  Pięć kolczyków w lewym uchu i sześć w prawym, te się dość często zmieniają, nie ma co do nich reguły. Gdy tylko Simon otwiera oczy większość ludzi zaczyna panikować, gdyż mężczyzna ma wytatuowane na czarno białka i nosi czerwone szkła kontaktowe (Oczy naturalnie ma jasno brązowe.). Głównie to, nadaje mu tej groteskowej aury.
Przenosimy się dalej, nieco poza wizję telewizyjną. Praktycznie całe ciało Simona pokrywają różnego rodzaju tatuaże, ciężko czasami stwierdzić czego dokładnie dotyczą, wiadomo, jednak że pełno na nim różnych magicznych symboli i run. Jest szczupły i dość wysoki gdyż mierzy 190cm wzrostu i waży około 70 kilo.      
Jak ubiera się Simon? Zazwyczaj nosi luźne ubrania, często podarte spodnie i wygodne buty. Ma setki różnych koszulek i chust. Te drugie są nieodłączną częścią jego garderoby. Kiedy spotyka się ze swoimi kontaktami, czesto zakłada różne maski albo okulary przeciwsłoneczne.

Charakter:
Charakter Saverio jest niesłychanie rozbudowany! Saverio jest tajemniczy, Saverio odkrywa tajemnice przed wami! Saverio nie pyta, On słucha i odpowiada. Jeżeli Saverio pyta, to znaczy, że próbujesz coś przed nim ukryć. On tego nie lubi, kłamstwo jest złe, jeżeli kłamiesz to nie zależy Ci na twoim własnym losie. Skrywając prawdę otwierasz mu drogę do przyszłości innej osoby. Chcesz się dowiedzieć czegoś o sobie? Czy o kimś innym? Spójrz Saverio w oczy i mów, potem pytaj. Pamiętaj, że wszystko co powiesz i wszystko co przemilczysz będzie miało wpływ, na to co może dostrzec Saverio. Ścieżki i nici losu są poplątane, więc musisz naprowadzić Saverio na tę odpowiednią! Zrozum teraz, że kłamstwo jest złe dla Ciebie, nie dla Saverio.
Simon jest osobinikiem o dość nietypowym charakterze, jednak trzeba sobie najpierw zadać, jedno pytanie. Czym jest charakter? Jest to zbiór cech wyróżniający danego osobika od innych. Simon jest w takim razie bardzo charakterystyczną postacią.  Osobnik ten wiecznie oderwany od rzeczywistości, kroczy tymi samymi ścieżkami co my, jednak widzi coś innego. Simon cierpi na pewnego rodzaju psychozę, nigdy nie jest sam, zawsze towarzysza mu byty ze świata Astralnego, które mają swoje imiona i charaktery. Zdarza się także, że Simon "wpuszcza" takie byty do swojego ciała aby rozwiązały za niego problemy. Byty te są ogólnie znanymi bóstwami i istotami mitologicznymi. Zdarzają się także przypadki, gdy jakiś "byt" wymusi na nim dostęp do ciała i wtedy Simon zachowuje się jak w transie. Oczywiście, to wszystko to tylko jego psychika. Czasami zdarza mu się przez to zaczepiać całkowicie obcych ludzi na ulicy i zadawać im, dziwne pytania. Jest osobą, która lubi wszystko owijać swoistą tajemniczą. Jego słowa zazwyczaj są mało logiczne, jednak gdy poszuka się głębszego sensu to wszystko układa się w logiczną całość.
Oczywiście w pracy informatora, trzeba posługiwać się konkretami, kiedy tym się zajmuje to cały astralny świat schodzi na drugi plan. No a przynajmniej Simon stara się aby tak było.
Zdarza mu się mówić o sobie w trzeciej osobie, gdyż w ten właśnie sposób prowadzi swój program "Wrota do tajemnic".  
Na codzień Simon jest zakręconym człowiekiem, który nie do końca kontaktuje, w trakcie rozmowy potrafi rzucić czymś całkowicie surrealnym lub nielogicznym pytaniem. Dla przykładu "Czy lubisz poziomki? Powinieneś przestać je jeść, bo nimi pachniesz i przyciągasz gobliny.". Bardzo ciężko jest z nim złapać kontakt, jeszcze ciężej jest go polubić. Oczywiście, jeżeli przekonasz się do tego osobnika to zyskasz wiernego przyjaciela, osobę, która wysłucha Cię i spróbuje na swój pokręcony sposób pomóc. Jest informatorem, jednak tajemnic przyjaciół potrafi dotrzymać.
Bardzo często rozmawia ze swoim "aniołem stróżem", do którego mówi Śnieżek. Oczywiście to wygląda dziwnie, w końcu Simon rozmawia z kimś kto nie istnieje.

Choroby:
Swoistego rodzaju psychoza, która sprawia, że Simon widzi osoby, których nie ma i z nimi rozmawia.

Fobie:
Arachnofobia – Boi się pająków, na szczęście nie do tego stopnia aby sam widok pająka go paraliżował. Jeżeli widzi dużego pająka to ucieka bądź się oddala, natomiast małe zabija bez zastanowienia.

Kynofobia – boi się psów, oczywiście strach rośnie wprost proporcjonalnie do wielkości psa.

Słabe strony:
Oderwany od rzeczywistości – Simon zazwyczaj porusza się bardziej w swojej świadomości  niż, po faktycznym chodniku. Zdarza mu się przez to wpadać na ludzi, albo zatrzymywać samochody z piskiem opon na przejściach dla pieszych. Kiedyś jego szczęście się skończy i ktoś go potrąci...

Słaba głowa -  Simon potrzebuje naprawdę niewiele aby się nawalić. Zazwyczaj wystarczają mu trzy piwa i ledwo stoi. Jedni powiedzą, że to wada inni, że to zaleta w końcu można wydac mało i się nawalić. Niestety u Simona wiąże się, to z jego jakże "wytrzymałym" żołądkiem. Po czterech piwach będzie na sto rpocent wymiotował.

"Sława" – Prowadzi swój program w telewizji. Wróży ludziom i przepowiada przyszłość, a do tego wygląda dziwnie. Jak myślicie z czym to się wiąże? Z jednej strony są ludzie, któzy mu wierzą i go niemal wielbią a z drugiej niezadowolona konserwatywna młodzież. Przez to Simon ma często problemy, ciężko jest mu wybrac się gdzies spokojnie do miasta. Kilkakrotnie zdarzyło się, że został dotkliwie pobity.

Niedowład w lewej ręce – Pewien przedstawiciel konserwatywnej młdozieży postanowił Simona zapoznać bliżej z kijem bejsbolowym. Czarnowłosy miał przedramie połamane w dwóch miejscach, nerwy nie do końca dobrze się zrosły. Przez to Simon nie jest w stanie mocno zacisnąć lewej dłoni, chwycić i podneiść nią czegoś ciężkiego ani wpełni wyprostować palców.    

Umiejętności:
Nie kłam skarbie. - Simon zawsze wyczuje kłamstwo, wywęszy je, jednak zazwyczaj nic z tym nie robi. To, że ktoś go okłamuje to jego sprawa. Chyba, ze chodzi o kontakty i informacje, wtedy to już nieco inna sprawa. Jest w stanie stwierdzić, czy informacje, które mu ktoś podaje są prawdziwe.

Twardy drań. - Simona nie da się nakłonić do mówienia siłą. Nikt jeszcze nigdy nie wyciągną od niego informacji przemocą, a musicie wiedzieć, że takie próby miały miejsce. Simon potrafi się wyłączyć, odciąć od rzeczywistości i patrzeć na ból z perspektywy osoby trzeciej. Ma to swojego rodzaju związek z jego chorobą psychiczną. Oczywiście gdy tylko ten mechanizm obronny jego umysłu przestaje działać Simon umiera z bólu.

Raz zobaczone, nie może być odzobaczone! - Pamięć fotograficzna.

Prawko? Jasne! - Potrafi jeździć samochodem i ma uprawnienia.

Judo – Trzeba potrafić jakoś się bronić prawda? Simon nie należy do silnych osób, więc nauczył się wykorzystywać siłę wroga.

Zainteresowania:
- Szeroko pojęta ezoteryka.
- Muzyka rockowa.
- Lubi koty, ba nawet ma  dwa, jeden wabi się Mag, a drugi Sopel.
- Astronomia.
- Filmy, głównie horrory.
- Książki typowo fantastyczne.
- Rysowanie.
- Rzeźbienie.

Dodatkowe:
- Prowadzi swój program telewizyjny, który jest dość popularny ostatnimi czasy. Program nazywa się: "Wrota do tajemnic.".
- Ma całkiem sporo pieniędzy dzięki czemu jest w stanie skupować informacje i wpływać na ich przepływ w różnych srodowiskach.
- Praca zapewnia mu pewnego rodzaju przykrywkę, dzięki której może spokojnie rozmawiać nawet z podejrzanymi ludźmi. No bo w końcu "tylko mu wróżyłem". Oczywiście osoby, które wiedzieć powinny wiedzą czym Simon się zajmuje. Nawet na policji znajdą się ludzie, którzy płacą mu za informacje.

Statystyki:

• Celowanie - 2
• Siła - 2
• Kondycja - 7
• Inteligencja - 10
• Wytrzymałość -  7
• Zręczność - 7
• Walka wręcz - 5
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
WYWIADOWCA
WYWIADOWCA
avatar


PisanieTemat: Re: Wróż Maciej z Berkley!   Sob Paź 10, 2015 4:52 pm

Bardzo ciekawy koncept postaci. Mi się spodobało. Pewnie dlatego, że psychol.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wróż Maciej z Berkley!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
When no one knows your name :: Postacie :: Akta postaci-