Piekielny Antagonista

IndeksFAQCalendarSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj


Share | 
 

 Piekielny Antagonista

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
OFICER ŚLEDCZY NBI
OFICER ŚLEDCZY NBI
avatar


PisanieTemat: Piekielny Antagonista   Sro Paź 07, 2015 2:30 am


Imię i nazwisko: Ivan Sergei Delvaille
Data urodzenia i wiek: 6 czerwca 1981 | Trzydzieści cztery lata
Orientacja seksualna: Biseksualny
Pochodzenie: Szwecja - Göteborg
Zawód: Oficer śledczy "National Bureau of Investigation", w skrócie NBI (Krajowe Biuro Śledcze). Niegdyś zajmował stanowisko porucznika policji w Szwecji.

-

Stosunki rodzinne: Jego rodzina nigdy nie była zbyt duża. Z kuzynostwa ledwie pamięta swą ciotkę, którą miał okazję zobaczyć zaledwie kilka razy w dzieciństwie. Rodzinne rozmowy również nie wykraczały tego tematu. Plus, niezamężny i bezdzietny.
Janice (Vane) Delvaille (wiek: 53 lat; pochodzenie: Rosja; obecny adres: ?) -  Matka, pracowała jako lekarz rodzinny. Los postarał się o wypadek, przez który straciła lewą nogę. Miała nerwicę - najpierw robiła, potem myślała, zawsze działała pod wpływem emocji. Wzięła rozwód z Charlesem czternaście lat temu. Rodzina nie ma z nią kontaktu. Po śmierci jednej z córek rozpłynęła się niczym mgła.
Charles Delvaille (wiek: około 61 lat; pochodzenie: Szwecja; obecny adres: Szwecja - Göteborg) - Ojciec, niegdyś sławny detektyw, który ponad wszystko pragnął, by syn poszedł w jego ślady. Człowiek wyjątkowo surowy i wymagający ponad normy.  Od czternastu lat ma problemy z alkoholizmem.
Alva Delvaille (pochodzenie: Szwecja) - Siostra, zmarła mając osiemnaście lat (czternaście lat temu). Była świadkiem okrutnej egzekucji na niewinnej osobie. Zaginęła dzień przed zeznaniami w sądzie. Tydzień później jej ciało zostało wyłowione z rzeki.
Veronica Delvaille (wiek: 29 lat; pochodzenie: Szwecja; obecny adres: Włochy - Palermo) - Siostra, obecnie pracuje jako prawnik w kancelarii adwokackiej. Wydaje się być spokojną osobą, jednak w rzeczywistości wszystkim się przejmuje. Za swe błędy w życiu obwinia siebie. Uważa, że to z jej winy zmarła Alva, gdyż namawiała ją do złożenia zeznań. Plus, jest uzależniona od narkotyków, co wydarzyło się stosunkowo niedawno. Grozi jej to utratą pracy, jednak utrzymuje to w sekrecie.

Grupa: Cywile
Ranga: Oficer Śledczy NBI

-

Charakter:
Reprezentacyjną cechą jego osobowości z pewnością jest przesadna apatyczność. Większą część świata wokół siebie raczy beznamiętnym wzrokiem oraz podobnym do ludzi nastawieniem. Jest człowiekiem względnie indywidualnym. Niespecjalnie interesują go opinie innych, nie wykazuje również chęci dostosowania się do regułek tak zwanej "większości" społecznej. Mężczyzna przeżarty do szpiku kości cynizmem i bezwzględnością. Pleśń i zgnilizna moralna rozległa się na całe jego ciało, znajdując się nawet w najmniejszych zakamarkach diabelnego organizmu. Nie raczy się sentymentalnością ku rzeczom bądź osobom, nie przepada za zbytnim okazywaniem uczuć. Jest dumną i bystrą bestią, którą w biegu nie da się zatrzymać. W jego towarzystwie stąpa się po cienkim lodzie. Chwila nieuwagi, a można spaść w czeluści otchłani - pułapki, którą zastawił Ivan. Zawsze jest świadomy tego, co robi, a działa zwykle z konkretnym zamierzeniem i wcześniej obmyślanym ruchem. Ma tendencję do manipulacji innymi na podłożu doświadczalnym. Lubi obserwować ludzkie reakcje oraz emocje, co jest skutkiem dokonywanych przez niego badań na wybranym obiekcie. Posiada również ku temu inny powód, o którym głośno nie mówi. Należy również wspomnieć o jego sadystycznych skłonnościach, które objawiają się w postaci przeróżnych tortur cielesnych bądź psychicznych. Pytanie - które gorsze? Swą specyficzną niehumanitarność kieruje do osób, które naraziły się Ivanowi w swych konkretnych do niego działaniach, lecz często jest tu również podkreślana potrzeba rozrywki. Plus, nie ma nic przeciwko stosowania jej do tych, którzy sami się o to proszą w sposób masochistyczny. Wbrew swej niecnej naturze jest wyjątkowo cierpliwym i spokojnym osobnikiem. Trzeba nieźle natrudzić się, by wyprowadzić go z równowagi. Należy do ludzi niezwykle nieufnych oraz ostrożnych. Do tego człowieka trzeba mieć niesamowitą wolę, gdyż wyjątkowo ciężko nawiązać z nim "głębsze" relacje.
Pomimo swej częstej powagi nie zapomniał jak się bawić. Jego kreatywność oraz pomysłowość z pewnością mu w tym pomagają, dzięki czemu uczucie nudy nigdy nie jest przez niego doświadczane, a towarzyszące mu osoby również bez wątpienia jej nie zaznają. Trzeba jednak przyznać, że nie lubi myśleć za ludzi. Takie bierne osobniki ewidentnie nie znajdą się na wyższym miejscu niż u podnóża piedestału marionetek bądź królików doświadczalnych. Należy tu podkreślić, iż osoby ze słabymi cechami charakteru prowokują go do znęcania się nad nimi. Nie żałuje ich nawet w najmniejszym stopniu. Uważa, że jego sposoby czegoś ich nauczą, a jeśli nie, to nie ma nic przeciwko egoistycznej rozkoszy. Nie pochwala typowego chamskiego gwaru. Sam zachowuje się w sposób dystyngowany, mając niemal zawsze stosowne maniery. Wyjątkiem może być szczerość, która momentami wydaje się być zwykłą złośliwością.
Osoba, która z niczym się nie brandzluje, nie bawi w śmieszne podchody - zawsze przechodzi do sedna sprawy. Jeśli w jego pracy wykaże się potrzeba wybicia komuś zębów - nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. Brak w nim nieśmiałości. Mimo wszystko chwali cnotliwość i dobre serce. Niczym demon, którym nigdy nie będzie bez tła w postaci anioła.
Ten charakterek pełen zalet nie został wykreowany przez traumatyczne wydarzenia. Miał odpowiednich rodziców - zbyt surowego ojca i nadopiekuńczą matkę. Od urodzenia przejawiał demoniczną naturę skurwiela, o czym zdążyła dowiedzieć się niejedna istota z jego otoczenia. Pomimo tego, wyjątkowo ceni sobie dotrzymywanie obietnic. Można to nazwać swego rodzaju zasadę. Nigdy nie rzuca słów na wiatr, kiedy składa przyrzeczenie.


-


-


Aparycja:
Jak na oziębłego aroganta przystało - prezentuje się bardzo dobrze. Już na pierwszy rzut oka doskonale prezentuje specyficznego człowieka. Lustrując jego wygląd dana osoba może posiadać wrażenie, iż coś z tym typem jest stanowczo nie tak - jego nieprzyjemnie chłodny ton głosu, dystyngowany sposób wypowiedzi, tajemniczy wzrok i specyficzna aura nadają mu indywidualność, która momentami bywa trudna do zniesienia. Odpowiada za to również wiele innych cech zewnętrznych, a jedną z nich z pewnością jest charakterystyczny wzrost - sto dziewięćdziesiąt trzy centymetry, co sprawia, że większość ludzi musi unosić wzrok, aby spojrzeć w jego oczy. Podążając wymianą wyróżniających cech aparycji Ivana, należy wspomnieć o jasnej, wręcz chorobliwie bladej cerze, która sprawia również, iż żyły na jego ciele są o wiele bardziej widoczne niż u pozostałych ludzi. Karnację podkreśla smolisty kolor włosów. Posiadają one wygląd kruczoczarnych piór. Wspaniałą zimną harmonię wyglądu nadają niebieskie tęczówki chłodnych oczu, z których wyczytanie jakichkolwiek emocji jest niemal niemożliwe, jeśli nie zna się tego człowieka dostatecznie dobrze. Są jednak momenty, kiedy w jego oczach iskrzy pewna dzikość, szaleństwo, które potrafi przerazić. Jego twarz posiada typowe męskie rysy - wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz szczęki. Dobrze zbudowany z mocnymi zarysami mięśni. Z pewnością ćwiczenia fizyczne nie są obce temu ciału - co jest konieczne w zawodzie jaki wykonuje. Jest to typ mężczyzny, który zawsze dba o siebie. Mówiąc "dbać" nie jest to ograniczenie na samo utrzymanie formy, lecz również higieny oraz odpowiedniego wyglądu. Przebywając z nim w bliższym kontakcie można wyczuć delikatną woń męskich perfum. Posiada blizny, które wzbudzają mieszane uczucia u oglądającego. Niezbyt chętnie się z nimi obnaża. Można tu wyczuć delikatne przeczulenie na ich punkcie. Jedna z blizn ma miejsce na klacie - a dokładniej - przebiega od lewego barku do prawych żeber. Jest dość sporych rozmiarów i przypomina rozcięcie ostrym narzędziem. Kolejna znajduje się na lewych żebrach - z przodu ciała oraz z tyłu, co jest wynikiem postrzału. Podobna ma miejsce na lewym ramieniu. Posiada także tatuaże - kruka na plecach, zakrywającego barki oraz dwie niewielkie strzały na kciukach obu rąk.
Co do garderoby - stroje bruneta są nienaganne i odpowiednie do danej sytuacji, jednak nie wyrafinowane do tego stopnia, by posiadać garnitury od najlepszych projektantów. Trzeba jednak przyznać, że ma dobry gust i lubuje się w przeróżnych dodatkach. Jego broń zazwyczaj ma miejsce w dwóch kaburach przy pasie bądź pod ramionami, przymocowana na szelkach, w zależności czy ma na sobie marynarkę.


-

Umiejętności:
- Potrafi grać na pianinie.
- Całkiem nieźle radzi sobie z grami hazardowymi, a w szczególności karcianymi.
- Umiejętność dedukcji i strategicznego myślenia na bardzo wysokim poziomie, co jest wręcz konieczne w jego zawodzie.
- Posiada znakomity cel strzelecki - a co za tym idzie - również umiejętność władania bronią palną, w szczególności pistoletami.
- Znajomość angielskiego, szwedzkiego i włoskiego.


-

Słabości/wady:
- Przez wiele lat praktykował pracę solową, przez co współpraca z innymi osobami przychodzi mu z trudnością. Nadal będzie działał przeciwko wszystkim.
- Nie nadaje się do nawiązywania kontaktów między ludzkich.
- Całkowity brak zaufania w stosunku do ludzi zaowocował brakiem bliskich mu osób, co można traktować jako wadę bądź zaletę.
- Co prawda ma całkiem niezłą kondycję i bardzo szybko biega, jednak jedynie na bardzo krótkich dystansach.
- Posiada kynofobię na niskim poziomie, jest ona zauważalna tylko przy dużych psach. W dzieciństwie miał z nimi niemałe problemy.


-

Dodatkowe informacje:
- Nie ma problemu z poświęceniem jednostki dla dobra ogółu. Siebie również ma tu na myśli.
- Jest stworzeniem nocnym - a co za tym idzie - można go spotkać najczęściej po zmroku.
- Uwielbia burze.
- Zdarzy mu się wypić nieco więcej alkoholu niż zwykle. Całe szczęście ma mocny łeb.
- Wbrew pozorom zimnego typa wyjątkowy z niego pieszczoch. Kto by się spodziewał? Jednak niezbyt chętnie dzieli się tą informacją z innymi.
- Ma słabość do teatru i gry aktorskiej. Często ogląda przeróżne spektakle.
- Przynajmniej trzy razy w tygodniu bywa na siłowni.
- Słabość do czekoladowych wytworów.
- Melodie skrzypiec działają na niego kojąco.
- Posiada samochód Ford Mustang 65.
- Uwielbia obserwować ludzi. Sposób ich wypowiadania się, odruchów, emocji, mimiki. Często przekracza granicę, tylko po to, aby sprawdzić, jak jego królik doświadczalny zareaguje.
- Posiada fetysz blizn oraz tatuaży.
- Momentami może zdawać się staroświecki.
- Fascynacja eksplozjami.
- Ceni sobie ludzi o silnej psychice: upartość, waleczność i stawianie na swoim.
- Jest tylko jedna rzecz, którą ponad wszystko nienawidzi, a jest to zbudzanie go o zbyt wczesnej dla niego porze.
- Nigdy nie jada śniadań.
- Można zauważyć u niego objawy perfekcjonizmu.
- Kocha się w niebie. Nie tym religijnym, lecz tym pięknym i błękitnym.
- Posiada niezwykłe problemy ze snem. Śpi spokojnie jedynie w obecność zaufanej osoby.
- Posiada dwie lube: para pistoletów Beretta 92 FS w kolorze czarnym, które niemal zawsze mu towarzyszą.
- Posiada kota - czarny dachowiec, który wabi się Bazyli.
- Nadal jest w posiadaniu starego munduru policyjnego i bardzo dobrze w nim wygląda.
- Wszelakie kadzidła działają na niego uspokajająco. Jego ulubionymi zapachami są: bez, aloes, wanilia i wiśnia.
- Nie wierzy w jakiekolwiek przesądy oraz założenia, iż człowiek ma z góry przesądzony los. Podobnie jest ze "szczęściem" i "pechem". Uważa, że coś takiego nie istnieje.
- Po francusku nie mówi, jednak zna pewien uroczy wierszyk w tym języku.
- Brzydzi się wszelkim plugastwem, które potrafi zgwałcić, zabić bezbronną osobę bądź sprzedawać własne ciało w celach zarobkowych. Jest tu mowa o wszelakich pedofilach, gwałcicielach, narkomanach, zoofilach, dziwkach itd - powybijałby.


-

Statystyki:
Celowanie - 8      
Siła - 7                
Kondycja - 3
Inteligencja - 6      
Wytrzymałość - 8  
Walka wręcz - 5
Zręczność - 3    
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
WYWIADOWCA
WYWIADOWCA
avatar


PisanieTemat: Re: Piekielny Antagonista   Sro Paź 07, 2015 6:25 pm

Wszystko gra c: Leci akcept.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Piekielny Antagonista
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
When no one knows your name :: Postacie :: Akta postaci-